Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Žáci čtvrtých ročníků objevili hrdinství i krásy Teplic

Žáci čtvrtých ročníků objevili hrdinství i krásy TeplicDatum konání:
13.6.2024

Není to každý den, kdy se žák čtvrtého ročníku může proměnit v hasiče, ale na konci školního roku se to stalo skutečností. Třídy čtvrtého ročníku se vydaly na vzrušující a poučný výlet do Teplic a místní hasičské stanice. Tato exkurze nabídla studentům jedinečnou příležitost nahlédnout do každodenního života hasičů a dozvědět se více o tom, jak důležitá je tato profese pro společnost. Děti měly možnost prohlédnout si hasičské vozy a vybavení, které hasiči používají při záchraně životů. Hasiči jim také předvedli několik tréninkových procesů, které pravidelně plní každý hasič a sami děti si je mohly vyzkoušet.

Po návštěvě hasičské stanice se skupina vydala na bowling, což bylo pro děti velkým zážitkem a příjemným zpestřením dne. Děti si mohly vyzkoušet nejen základy tohoto sportu, ale také si užily společné chvíle a týmovou hru. Následovala procházka městem, kde měli možnost obdivovat historické památky a krásy Teplic. Školní výlet byl zakončen zakoupením zmrzliny a dalších dobrot, což byla příjemná tečka za učenlivým dnem.

Výlet nejen že poskytl žákům vzácné učební zkušenosti, ale také příležitost lépe se poznat mimo běžné školní prostředí, a to nás také moc baví.