Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výlet do centra současného umění DOX

Výlet do centra současného umění DOXDatum konání:
24.5.2024

V rámci výuky Umění a kultura žáci osmého ročníku vyjeli do centra současného umění DOX, kde zažili jedinečný program DJ Kurátor. Tento program jim umožnil vyzkoušet si roli kurátora a naučit se, jak vybírat a organizovat umělecká díla pro výstavy. Děti se prakticky seznámily s tím, jak vytvářet tematické koncepty a instalovat umělecká díla do výstavních prostor.

Součástí programu byla i prohlídka výstavy KAFKAesque, která se koná při příležitosti stého výročí úmrtí Franze Kafky. Tato výstava představuje díla umělců inspirovaných Kafkovým dílem a je doprovázena řadou filmových projekcí, prostorových objektů a maleb.

Během návštěvy si děti také prohlédly vzducholoď jménem Gulliver na střeše centra DOX, což je neobvyklý prostor pro a umělecké akce a diskuse. Na terase si zahrály šachy, což bylo příjemným zpestřením celého výletu.

Výlet do DOX byl pro naše žáky nejen zábavný, ale i velmi poučný, žáci byli pochváleni, že za posledních 7 let lepší práce od dětí neviděli. Děkujeme centru DOX za tuto skvělou příležitost a těšíme se na další akce.

Vedoucí akce, Mgr. Petra Formánková