Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > History park Ledčice

History park LedčiceDatum konání:
28.5.2024

Exkurze do HistoryParku Ledčice: Dobrodružství šesťáků za deštivého dne

V úterý 28. května 2024 jsme se se žáky šestého ročníku vydali na exkurzi do HistoryParku Ledčice. Přestože nám počasí příliš nepřálo a zmokli jsme, zážitek to byl nezapomenutelný a velmi poučný.

HistoryPark Ledčice je jedinečné místo, kde se žáci mohou ponořit do historie a na vlastní kůži zažít, jaký byl život v dávných dobách.

I přes nepřízeň počasí se žáci s nadšením zúčastnili praktických dílen, které byly součástí exkurze. V těchto dílnách si mohli vyzkoušet tkaní látek, dva způsoby mletí obilí: drcením mezi kameny i na žernovu, výrobu mouky, broušení kamenů, ale i práci archeologa. Dokonce se šesťáci naučili podle předmětů, které odkryli v jednotlivých hrobech, rozeznat okolnosti života pravěkých lidí.

Exkurze nebyla jen o učení, ale také o zábavě. I přes déšť se děti dobře bavily a zažily mnoho zábavných okamžiků.

Na konci exkurze jsme se sice vraceli domů promočení, ale s úsměvy na tvářích. Každý z žáků si odnesl nejen nové poznatky a dovednosti, ale také zážitek, na který budou dlouho vzpomínat. Exkurze do HistoryParku Ledčice byla skvělou příležitostí pro praktické učení a rozšíření obzorů našich šesťáků.

Jitka Lacinová, Nikola Havlíčková a Klára Kruntová

více fotografií zdehttps://www.rajce.idnes.cz/zsjpesaty/album/history-park-ledcice-6-ahttps://www.rajce.idnes.cz/zsjpesaty/album/history-park-ledcice-6-a