Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Školní akademie - Letem světem

Školní akademie - Letem světemDatum konání:
28.5.2024
školní akademie

V kině Lípa se konala školní akademie na téma "Letem světem", kterou připravili žáci 1. stupně pro své rodiče. Každý ročník zpracoval jeden světadíl, což vytvořilo pestrý a zajímavý program.

Prvňáčci nás vzali do Afriky. Recitovali básně o zvířátkách, zpívali a tancovali. Druháci se zaměřili na Evropu. Zahráli si na cestovní kancelář s ukázkami aktivit, které cestující v evropských zemích čekají. Vtipné scénky a interakce s publikem sklidily velký úspěch. Třeťáci nás přenesli do Austrálie. Ukázali nám bohatství australské přírody a předvedli domorodý tanec. Čtvrťáci se vydali do Asie. Po sbalení zavazadel předvedli ukázku arabských tanců. Páťáci se zaměřili na Ameriku během dějin. Jejich vystoupení zahrnovalo vše od indiánů přes Kryštofa Kolumba, baseball, kanadský hokej až po karneval v Rio de Janeiru.

Překvapením bylo vystoupení paní učitelek, které se převlékly za letušky a předvedly, jak probíhá let kolem světa. Pilotem letadla nebyl nikdo jiný, než naše paní ředitelka. Nechyběly ani ukázky bezpečnostních pokynů a vtipné scény z paluby letadla. Publikum se skvěle bavilo a odměnilo je bouřlivým potleskem.

Školní akademie byla plná radosti, kreativity a nadšení. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další ročník!

Fotky si můžete prohlédnout zde.