Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Deváťáci v mediálním světě

Deváťáci v mediálním světěDeváťáky v mediálním světě jen tak někdo nenapálí

Dne 24. 5. 2024 navštívila naše třída 9.C Knihovnu ústeckého kraje v Ústí nad Labem. V knihovně nás čekala přednáška o mediální gramotnosti, téma znělo: „Jak se nenapálit v mediálním světě“. Rozřazovali jsme kartičky podle otázek, na které se nás ptala paní knihovnice. „Jaký je podle nás pravdivý a objektivní  zdroj informací? Odkud informace čerpáme?“ Poté jsme společně sestavovali myšlenkovou mapu, kde zazněly výrazy jako trolling, clickbait, hoax, fake news, deep fake. Pracovali jsme ve dvojicích s notebooky, na kterých jsme rozeznávali pravdivost informací. Také jsme sledovali úryvky z dokumentu o nepravdivých informacích a podvodech Co dokáže lež. Lekce byla ukončena vědomostním kvízem, ve kterém jsme dosáhli výborných výsledků.

Přednáška se nám velice líbila a určitě doporučujeme, aby 9. ročníky navštěvovaly podobné akce.

Žáci 9.C: Kateřina Gartnerová, Filip Mrha, Tomáš Brabec, Richard Čikoš a Matěj Kalců