Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Slavíme Den Země: Společně k ochraně naší planety

Slavíme Den Země: Společně k ochraně naší planetyDatum konání:
22.4.2024
Den Země

Prvňáčci si připomněli Den Země, který připadá na 22. dubna. Nejenom že se dozvěděli o důležitosti třídění odpadu, šetření vodou a využívání přírodních energetických zdrojů, ale také se prakticky zapojili do těchto aktivit. Nadšení žáků se projevilo i při tvorbě obrázkové a pojmové mapy vztahující se k tématu Dne Země. Svou kreativitou a nápaditostí dokázali zhmotnit důležité informace o ochraně planety do přehledné a zajímavé formy. Tato aktivita posílila jejich poznatky o životním prostředí a také podpořila jejich schopnost pracovat ve skupině či sdílet myšlenky s ostatními.

Oslavy Dne Země ve škole jednak připomněly žákům důležitost ochrany naší planety, ale také je inspirovaly k tomu, aby se sami stali aktivními ochránci životního prostředí. Jejich společné úsilí, spolupráce, kreativita a nápaditost vynesly do popředí důležitost udržitelného životního stylu a naději na lepší budoucnost pro naši Zemi.