Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Ornitologická vycházka přírodovědného kroužku

Ornitologická vycházka přírodovědného kroužkuDatum konání:
29.4.2024
Ornitologická vycházka

Včerejší vycházka přírodovědného kroužku se skutečně vydařila. Děti šly k Dubskému rybníku, kde pozorovaly kachny, husice a počítaly žáby a pulce. Poté následovala ukázka kroužkování ptáků. Postupně se do sítí chytili: budníček menší, samec a samice pěnice černohlavé, střízlík obecný, šoupálek dlouhoprstý, brhlík lesní a sýkora modřinka. Děti sledovaly, jak se měří délka křídla odchycených ptačích druhů a kolik gramů který pták váží.  Vycházku zpestřil slepýš křehký, který byl opatrně odstraněn z cesty, aby ho nepřejeli kolaři.

Zde si prohlédněte fotky z ornitologické vycházky.

Pokud byste se také chtěli o našich opeřencích něco dozvědět, můžete přijít v neděli 5.5.2024 na Vítání ptačího zpěvu. Sraz účastníků je v 7:15 hodin na parkovišti u Penny. Po krátké vycházce bude opět následovat ukázka kroužkování ptáků.