Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Den otevřených dvěrí "Z pohádky do pohádky"

Den otevřených dvěrí "Z pohádky do pohádky"Datum konání:
13.3.2024
Den otevřených dveří

Na naší základní škole jsme včera otevřeli dveře do světa fantazie a pohádek, když se konal Den otevřených dveří pod názvem "Z pohádky do pohádky". Tato speciální akce byla věnována předškolním dětem, které stojí na prahu svého vzdělávacího dobrodružství, a nabídla jim jedinečnou možnost nahlédnout do našich školních prostor ještě před zápisem do 1. třídy.

Cílem akce bylo nejen představit školu a její prostředí budoucím prvňáčkům a jejich rodičům, ale také poskytnout dětem zábavnou a edukativní zkušenost. Děti byly pozvány na magickou cestu, během které navštívily řadu stanovišť, kde na ně čekaly oblíbené postavy z pohádek a knih. Od vtipných zajíčků Boba a Bobka, přes lesní dvojici Křemílka a Vochomůrku, až po čarodějnice, Makovou panenku a fascinující svět Harryho Pottera – každé stanoviště nabídlo dětem možnost setkat se tváří v tvář s jejich pohádkovými hrdiny.

Nejenže se děti setkaly s těmito kouzelnými bytostmi, ale také se zapojily do různých aktivit a úkolů, které pro ně byly připraveny. V počítačové učebně na ně čekal robot Emil, který je provedl zábavnými úkoly na počítačích a ukázal jim, že učení může být zábavné a interaktivní.

Akce byla obohacena i o přítomnost milých maskotů – slona, oslíka a včelky, kteří děti vítali u vchodu do školy a doprovázeli je po celou dobu jejich dobrodružství. Tyto postavičky přidaly na magické atmosféře a vykouzlily úsměv na tvářích všech přítomných.

Den otevřených dveří "Z pohádky do pohádky" byl více než jen představením školy; byl to den plný radosti, smíchu a objevování. Díky klidné a přátelské atmosféře, která ve škole panovala, si mohly děti i jejich rodiny užít nezapomenutelné chvíle a zároveň získat cenné informace o našem školním prostředí a vzdělávacím programu.

Věříme, že tato akce nejenže pomohla rozptýlit případné obavy z nadcházejícího školního roku, ale také inspirovala děti k lásce k učení a objevování nových světů. Těšíme se na to, že v příštím školním roce přivítáme mnohé z těchto malých dobrodruhů jako naše nové prvňáčky.

Fotky: Den otevřených dveří