Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Virtuálně v elektrárně

Virtuálně v elektrárněV pondělí 25.3. měli letos již podruhé žáci 9. tříd jedinečnou příležitost virtuálně navštívit jedno z nejstřeženějších míst v naší zemi - Jadernou elektrárnu Temelín. Zábavnou formou nás dva odborníci postupně seznámili s jednotlivými částmi elektrárny prostřednictvím aplikací, modelů, videí a fotografií. Během jedné vyučovací hodiny žáci získali hlavní poznatky o fungování jaderné elektrárny, měli příležitost klást doplňující otázky a nakonec si zasoutěžili. Vítězem soutěže se stal David Slovák, který nejrychleji správně odpověděl na otázku týkající se jaderné elektrárny a může se těšit na slíbenou odměnu.

Taková online prohlídka poskytla žákům zajímavé zpestření hodin fyziky a umožnila jim na chvíli nahlédnout do fungování jaderné elektrárny. Letos jsme takto již navštívili přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně a na další prohlídky se těšíme zase v příštím školním roce.

Ing. Jitka Lacinová, učitelka fyziky