Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Sdílené dílny na Střední škole stavební a strojní

Sdílené dílny na Střední škole stavební a strojnísdílené dílny

Dne 13. března měli žáci Základní školy Jaroslava Pešaty příležitost navštívit Střední školu stavební a strojní v Duchcově. Pro naše žáky se tento den stal nejen poučným, ale také inspirativním, protože měli příležitost získat praktické zkušenosti v různých řemeslných oborech, včetně zahradnictví, instalatérství, lakování a malování.

Žáci byli ve škole rozděleni do skupin a přiděleni k mistrům jednotlivých oborů, kteří jim poskytli důkladné seznámení s jejich oborem. Následně je studenti střední školy provázeli v praktických ukázkách, které zahrnovaly základy vodoinstalace a práci s různými nástroji, jako je například aku vrtačka.

V rámci této interakce měli žáci také možnost sami vytvořit drobné dílo, jako například velikonoční výzdobu v oboru zahradnictví. Během této činnosti získali užitečné informace o péči o rostliny a údržbě zeleně, což jim otevřelo nový pohled na tento obor.

Ohlasy od našich žáků byly velmi pozitivní. Tato praxe nejenže jim umožnila lépe si představit různé pracovní obory, ale také jim poskytla užitečný vhled do možností, které mají při výběru střední školy a budoucí profesní kariéry. Tento zážitek nepochybně obohatil jejich perspektivu a pomohl jim lépe se orientovat ve světě pracovních příležitostí.

https://www.rajce.idnes.cz/zsjpesaty/album/sdilene-dilny-8-a

Bc. Lucie Svačinová

 

sdílené dílny