Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Pracovní činnosti pod širým nebem

Pracovní činnosti pod širým nebemDatum konání:
3.5.2024
Pracovní činnosti

V pátek se naše školní zahrada proměnila v dílnu pod širým nebem. Žáci 1. A se pustili do výzvy spojit umění s přírodou.

Po krátkém úvodu, kdy jsme si pověděli o různých typech materiálů, které lze v přírodě najít, se děti vybaveny rámečky a nadšením pustily do sběru listů, kamínků a květin. Vznikaly obrázky postav, květinové i lesní krajiny, dokonce i abstraktní kompozice. Některé díla byla jednoduchá, jiná naopak složitá a detailně propracovaná. Tato činnost nejenže rozvíjela dětskou kreativitu a estetické cítění, ale také děti velmi bavila.

Obměna pracovních činností tak přinesla nejen spoustu krásných uměleckých děl, ale i podporu lásky k přírodě a umění, která je taktéž důležitou součástí vzdělávání.