Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Na exkurzi v DOX: Inspirace Kafkou v současném umění

Na exkurzi v DOX: Inspirace Kafkou v současném uměníDatum konání:
19.4.2024
9.r. v DOXu

Na jarní páteční výlet se vydali žáci devátých tříd naší školy do centra současného umění DOX, kde se ponořili do světa literatury a výtvarného umění na výstavě KAFKAesque. Tato výstava se odehrávala v duchu díla a myšlenek pražského rodáka Franze Kafky, jednoho
z nejvýznamnějších autorů 20. století.

Kafkovo odkazování na existenciální strachy a osobní úzkosti, které se v jeho pracích objevují, bylo zpracováno přes více než třiceti mezinárodně uznávanými umělci. Tento jedinečný kulturní zážitek poskytl studentům nejen nové pohledy na význam a dopad Kafkovy práce v různých oblastech kultury, ale také jim umožnil prozkoumat, jak může být jeho tvorba interpretována a aktuální i v dnešním složitém světě. Tato návštěva DOXu nabídla našim studentům jedinečnou příležitost vidět, jak se stará literatura může stát živou inspirací v novém tisíciletí.

V rámci programu výstavy se studenti aktivně zapojili do tvůrčích workshopů, kde měli možnost vytvářet vlastní interpretace uměleckých děl.

Mgr. P. Formánková a Mgr. D. Krtková