Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výlet 7.A do Jablonného v Podještědí

Výlet 7.A do Jablonného v PodještědíDatum konání:
31.5.2024
Datum ukončení:
2.6.2024
zámek Lemberk

Vloni naše třída objevovala krásy Máchova kraje u Doks. Letos jsme vyrazili do podhůří Lužických hor, do malebného městečka s překrásnou barokní bazilikou, do Jablonného v Podještědí. Předpověď počasí nám sice neslibovala ideální podmínky, ale to nám vůbec nevadilo. Vyrazili jsme ve čtvrtek ráno vlakem přes Děčín, po ubytování v chatičkách nás čekala řada deskových her a podobných aktivit, jelikož nám hned po příjezdu začalo vydatně pršet. V pátek se vyčasilo, ihned jsme toho využili a vyrazili na výlet do městečka a na nedaleký zámek Lemberk, po cestě zpět jsme ještě navštívili místního vášnivého chovatele papoušků. Vrátili jsme se v odpoledních hodinách právě včas, opět nás zastihl déšť a bouřky, které prakticky neustaly až do nedělního rána, kdy jsme měli v plánu odjet. Naštěstí nám majitel restaurace v kempu vyčlenil prostory pro různé aktivity počítající s „mokrou variantou“, mohli jsme tak hrát např. šachy, Monopoly, Dostihy a sázky či různé další karetní i jiné hry. V sobotu večer jsme si ještě užili grilování pod slunečníky. S mírně skleslou náladou (nejraději bychom si pobyt prodloužili) jsme pak v neděli ráno spěchali na vlak a hurá zpět do Duchcova. Zkrátka, výlet se vydařil náramně a na tomto faktu nic neubralo ani nepříznivé počasí.

 

Za 7. A, třídní učitel Jiří Herold