Úvod > Školní jídelna > Zprávy ze školní jídelny > Informace pro strávníky

Informace pro strávníky

24.8.2023

Od 1.9.2023 přechází naše jídelna z klasických papírových stravenek na systém elektronických čipů. Elektronický bezdotykový čip má podobu přívěsku na klíče. Tento čip obdrží strávník za cenu 13,- Kč.

Obědy si lze potom zaplatit na libovolně dlouhou dobu dopředu. Je také možné si pouze vložit peníze (kredit) a objednávky si volit na samoobslužném dotykovém terminálu v jídelně. Zde je vždy vidět jídelníček na týden dopředu. Také je zde možno provádět odhlášky obědů Toto lze provádět vždy nejpozději den předem.

Obědy je také možno přihlašovat a odhlašovat přes internet na webové stránce „https://jidelny.me.cz/jidelna30“

Při výdeji stravy je třeba mít čip (klíčenku) a ten přiblížit k výdejnímu terminálu umístěnému u výdejního okénka v jídelně. Má-li strávník stravu objednánu je mu příslušná porce vydána.

V případě ztráty čipu je třeba co nejrychleji informovat vedoucí ŠJ (telefonicky, osobně), aby došlo k zablokování čipu a tím k zamezení zneužití. Strávník si pak zakoupí nový čip – objednávky obědů a vložené peníze mu zůstavají.

V případě náhlé nepřítomnosti (onemocnění) je třeba nejpozději do 7:00 u vedoucí ŠJ zrušit objednávky, buď na konkrétní dobu nebo všechny. Po návratu je možno si objednat buď samoobslužně na dotykovém terminálu nebo na webové stránce (do výše vloženého kreditu).

Na samoobslužném dotykovém terminálu se může strávník informovat o stavu svých objednávek a výši vloženého kreditu. Tato informace je dostupná i na webových stránkách, dále je zde k dispozici informace o jednotlivých připsaných platbách a časech odběru obědů.