Úvod > Aktivity školy > Projekty

Realizace investice 2.3.2 Národního plánu obnovy

Publikováno 9. 12. 2023 21:53

Hrdá škola

Tento projekt by měl napomoci k oživení života na naší škole! Pomáhá zahnat každodenní stereotyp díky uspořádání některé z nabízených aktivit.

Publikováno 9. 12. 2023 21:50

Šablony

Jedná se o zjednodušené čerpání dotací. Jde o předem definované aktivity, které si škola vybírá a sestavuje podle svých potřeb. Šablony tak mohou škole pomoci posílit personální kapacity nebo zajistit pedagogům vzdělávání v akreditovaných vzdělávacích programech.

Publikováno 9. 12. 2023 21:48

Společně k pohodě

V rámci dotačního programu „Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji“ získala naše škola dotaci 20 000 Kč na realizaci projektu Společně k pohodě. Projekt byl realizován v období září – prosinec 2015.

Publikováno 9. 12. 2023 21:45

Ovoce do škol

Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají zdarma všichni žáci 1. – 5. tříd. Cílem projektu „Ovoce do škol“ je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí, zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Publikováno 9. 12. 2023 21:43

Mléko do škol

Program Mléko do škol podporuje děti v konzumaci mléčných výrobků a zdravém stravování. Působí také osvětově. Podporuje rozvoj správných stravovacích návyků, které vydrží po celý život. Prostřednictvím tohoto programu Evropská unie poskytuje dotace školám a dalším vzdělávacím institucím, aby mohly svým studentům nabídnout mléko a vybrané mléčné výrobky.

Publikováno 9. 12. 2023 21:43

Malé školní arboretum aneb na okraji výsypky

Naše škola J. Pešaty Duchcov byla úspěšná při podání žádosti na dotaci ohledně projektu „Malé školní arboretum aneb na okraji výsypky“. Tento dotační titul vycházel z Ministerstva životního prostředí. Cílem tohoto projektu je vybudovat venkovní učebnu včetně arboreta, která by sloužila k realizaci výuky většiny všeobecně vzdělávacích předmětů ve třídách druhého stupně, a uskutečnit pilotní výuku v této učebně.

Publikováno 9. 12. 2023 21:41

Jaro ožívá

Projektem Jaro ožívá se snažíme přitáhnout pozornost ke stěhovavým druhům ptáků, z nichž mnozí, zatím ještě běžní, v poslední době dramaticky ubývají. Proto chceme u dětí a jejich rodin vzbudit zájem o ptactvo a jeho ochranu a současně oslavit příchod jara i fenomén ptačí migrace“ říká Lucie Hošková, koordinátorka kampaně Jaro ožívá. „Dětem navíc nabízíme propojení zážitků v přírodě s jejich čím dál oblíbenějším médiem – internetem“.

Publikováno 9. 12. 2023 21:34

EU peníze školám

Základní škola Jaroslava Pešaty se k 1.9.2010 zapojila do projektu EU peníze školám v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu.

Publikováno 9. 12. 2023 21:32

Dotyková zařízení ve výuce

Dotyková zařízení ve výuce - Logo OPKV - Investice do rozvoje a vzdělávání

Škola je zapojena do realizace projektu „DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE“ CZ.1.07/1.3.00/51.0017