Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Sázení stromků

Sázení stromků



Datum konání:
20. 5. 2026
Sázení stromků

Žáci tříd 2.A a 2.C zažili minulý týden krásný den v přírodě. Vyrazili totiž na duchcovskou výsypku k venkovní učebně, kde sázeli malé semenáčky dubu a jírovce, které si sami zasadili a ve třídě vypěstovali. O to větší radost pak měli, když mohli své stromky zasadit do země.

S přípravou výsadby dětem pomohl pan Lukáš Hamerle z firmy Revitrans, který vyhloubil jamky pro jednotlivé stromky a vysvětlil, jak o mladé sazenice správně pečovat. Druháčci se pustili do práce s velkým nadšením a bylo vidět, že je sázení opravdu baví.

Celý den se nesl v příjemné atmosféře. Děti si užily pobyt venku a dozvěděly se i něco nového o přírodě.

Fotky si můžete prohlédnout zde: 2.A a 2.C - Sázení stromků