Netradiční návštěva

S příchodem podzimu se prvňáčci začali zajímat o život zvířátek v přírodě. Děti pomohly lesní zvěři s přípravou na zimu sběrem kaštanů, které byly předány panu myslivci a zvířátkům odvezeny do lesa. S radostí jsme také přijali návštěvu maminky Tomáška Pecnera z 1.D, která nám jedno zajímavé zvířátko přinesla přímo do třídy. Vzácnou návštěvou nám byl ježek bělobřichý, o kterém jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Děti si ježka mohly pohladit a nakrmit ho jeho oblíbenou pochoutkou. Nemalým překvapením bylo, že ježek nejenže na svých bodlinách nenosí jablka, ale i k jídlu si mnohem raději pochutná na svých oblíbených červech. Děti byly statečné, a i takovou potravu ježkovi rádi nabídly. Nejedno dítko svému spolužákovi takového skvělého domácího mazlíčka závidělo a těší se, že nás ještě někdy navštíví.

Mgr. Viktorie Mikovcová