Běh pro dobrou věc

V pondělí jsme přivítali naše děti v novém školním roce a hned v úterý se vybraní žáci naší školy účastnili charitativního běhu pro Jáchymka z Proboštova. Na 5. září totiž připadal Mezinárodní den charity. Se sedmnácti dětmi ze sedmých až devátých ročníků jsme vyjeli do Teplic, kde pod záštitou Nadačního fondu Fotbalového klubu Teplice probíhala akce „Charitativní den na Stínadlech“. Tam jsme běhali na fotbalovém stadionu, dokud jsme měli sílu a energii. Každé uběhnuté kolečko okolo stadionu znamená finanční příspěvek od sponzorů. S každým uběhnutým kolečkem jsme tak přispěli Jáchymkovi na úhradu intenzivního neurorehabilitačního pobytu. V našem případě se jednalo o 287 uběhnutých koleček, což představuje vzdálenost téměř 100 km.

Děti se také zúčastnily přednáškové besedy na téma „Jak může sport pomáhat dobrým věcem“, na které vystoupili zástupci HC Verva Litvínov a FK Teplice.

Těšíme se, že pro nás tento rok bude plný pohybu. A to jak na soutěžích, tak i na jiných sportovních akcích.

Jana Fílová a Michaela Prosmanová, učitelky TV