Střípky prvního školního měsíce ve 2. třídách

Prázdniny jsou neodvratně pryč a než jsme se stačili rozkoukat, skončil měsíc září.
Na učení jsme se těšili, ale ještě více na zajímavé akce, kterých byla spousta.
Nejprve jsme navštívili DDM Sluníčko, kde jsme se zúčastnili akce s názvem Otvírák. Tam jsme si mohli vyzkoušet řemeslnou výrobu, chemické a fyzikální pokusy nebo si zacvičit jógu.
Do “Domečku” jsme zašli i v dalším týdnu, kde jsme si vyzkoušeli malování na sádrové destičky. Honza nás naučil, jak takovou sádru připravit, jak ji odlít a následně zpracovat. Práce nás bavila a výtvory, které jsme si mohli odnést domů, se nám povedly.
Také jsme se zúčastnili náborové akce s názvem Atletika pro děti. Na stadionu v Bažantnici pro nás byla připravena stanoviště, kde jsme si prověřili naše sportovní dovednosti. Hod na cíl, překážkový běh a další discipliny pro nás byly hračkou, a tak jsme si za splnění všech disciplin domů odnesli boxík na svačinu, náramky, tetovačky a bublifuky.

Těšíme se, co zajímavého nám přinese další měsíc říjen.

Druháci a třídní učitelky s asistentkami