Archimediáda

Dne 31.5.2022 se žáci 7.ročníků Kateřina Gertnerová, Michaela Kalousková, Ondřej Nejedlý a Eduard Ledvinka zúčastnili okresního kola fyzikální olympiády Archimediáda na ZŠ Buzulucká v Teplicích. Olympiáda byla rozdělena do pěti samostatných částí: výpočtovou část, poznávací část, výběr správných odpovědí a dvou praktických částí (pokus, měření, vážení, výroba a výpočet). Každé soutěžící družstvo tvořili dva žáci. Největší úspěch u všech zúčastněných žáků měl pokus s kapalinou a výroba rakety. Po splnění všech pěti částí olympiády, se dostalo všem poděkování od organizátorů za účast. Atmosféra celé olympiády byla velice příjemná a přátelská. Věřím, že si žáci tuto olympiádu užili a budeme se těšit na další. Naše škola se umístila na krásném 9. a 12. místě z celého okresu.  Rádi bychom tímto poděkovali těmto žákům za skvělou reprezentaci naší školy.