Jak šli deváťáci číst prvňáčkům

Byla jednou jedna 1.A a 1.B. A tyhle dvě první třídy rostly, rostly a vzdělávaly se, až se z nich staly 9.A a 9.B. A tyhle dvě šikovné třídy napadlo udělat dobrý skutek a zároveň zavzpomínat, jaké to bylo, když byli ještě malými žáčky.

Rozhodli se tedy připravit pro své nejmenší spolužáky překvapení v podobě pohádky, ke které namalovali obrázky, připravili pracovní list a křížovku. Před deváťáky stál nelehký úkol, zaujmout malé diváky. A jak to dopadlo? Nadšení bylo na obou stranách!

Pro žáky z přípravné třídy a prvňáčky byl obrovský zážitek, že jim ti skoro „dospěláci“ četli a pomáhali s úkoly, a ti velikáni zase zjistili, jak je náročné připravit aktivity tak, aby zaujaly i náročné obecenstvo. A aby ukázali šikovnost i žáčci v přípravce a prvňáčci, tak na oplátku přečetli písmenka a kousek pohádky i oni deváťákům. Byly to krásně strávené chvíle, především pak, když bylo na starších žácích vidět dojetí.

Odměnou byl pro obě strany potlesk a pocit za dobře odvedenou práci.

Mgr. K. Jakubcová a Mgr. D. Krtková