Vánoční Lesná

Žáci 3.A a 3.B se v adventním čase vypravili do Lesné v Krušných horách vstříc vánoční atmosféře. Prožili úžasné dopoledne v rámci výukového programu „Nesem vám noviny“. Děti se hravou formou seznámily s vánočními zvyky a obyčeji. Dozvěděly se, komu nosí jmelí štěstí, jak se dřív zdobil stromeček, jak hospodářka prostírala štědrovečerní stůl a spoustu dalších zajímavostí. Součástí programu byla také komentovaná prohlídka muzea a ukázka betléma v životní velikosti, příběh Marie a Josefa i dalších biblických postav. V rukodělných dílničkách si žáci sami vyrobili ozdoby z přírodních materiálů, vánoční dekorace i netradiční dárky a ozdobili vánoční stromeček nadílkou pro lesní zvířátka.
Výukový program se dětem moc líbil, celé dopoledne svítilo sluníčko a nechyběly ani zimní radovánky na sněhu.

Jana Burešová, Martina Hanzlíková, Libuše Červencová