Vzdálená domácí výuka nesmí být pro rodiče MUKA

Vážení a milí rodiče, máme za sebou prvních deset dnů, kdy škola zůstala pro Vaše děti zavřená. Pro všechny z nás je to něco nového a pro nikoho to není úplně jednoduché. Děkujeme Vám všem, kdo jste se přihlásili do našich Bakalářů a umožnili dětem zpracovávat zadávané úkoly. Průběžně hodnotíme situaci a korigujeme množství a způsob učiva – fakt se učíme, jak na to (nechceme vás stresovat, sami jsme pod velkým tlakem). Zároveň plníme pokyny ministerstva školství o zajišťování výuky.

1) Děti pracují dopoledne: pondělí a čtvrtek dělají češtinu, matiku a angličtinu, úterý, středa, pátek mají na ostatní předměty (zadáno dostávají ve středu a je na to vždy minimálně týden, takže dva tři úkoly na dopoledne). Starší děti (obecně druhý stupeň) pracují samostatně, komunikují s učiteli podle potřeby – ti jsou k dispozici každý den.

2) Chápeme, že mladší děti do 10 let při jejich plnění doprovázíte. Tím ale Vaše práce končí. Pokud máte chuť, čas a dobrou náladu, dohlédněte na ně, pomozte jim, ale v žádném případě nechceme, abyste suplovali naši práci. Pokud Vašemu dítěti není něco jasné, obracejte se (starší děti to udělají sami) na jednotlivé vyučující, kteří jsou každý den u počítačů a rádi Vašemu dítěti pomohou.

3) Prosíme rodiče, kteří se do Bakalářů ještě nepřihlásili, udělejte to, ať Vaše děťátko nevyjde ze cviku:-) Pokud Vám přihlašovací údaje na Váš mobil nepřišly, kontaktujte školu nebo Vaši třídní učitelku. Vstupujte do Bakalářů VŽDY přes stránky školy – má to řadu věcných i technických důvodů!

4) Vzhledem k tomu, že nastalá situace bude trvat podstatně déle, než jsme si vůbec uměli představit, věříme, že si zakrátko všechno sedne a najdeme schůdné řešení. Přejeme nám, Vám i Vašim dětem, ať tuto mimořádnou situaci společně zdárně zvládneme, pevné nervy a hlavně hodně zdraví. Věřme si vzájemně a hledejme v dobrém dobrá řešení.

Všichni zaměstnanci školy…